Toplam 1340 Kategori - 11850 İçerik Eklenmiş.

avatar
Sitemize Hoşgeldiniz

Yeni Üyelik Oluşturun Giriş Yapın

Yabancı dizi izle, Hd yabancı dizi izle, Yabancı diziler > Dizi Haberleri > Timothy Dalton Kimdir

Timothy Dalton Kimdir

Timothy Dalton; 21 Mart 1946 yılında Galler – İngiltere de dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası işçi olan başarılı oyuncu çocukluk ve gençlik hayatını istediği gibi yaşayamamıştır. Çünkü Timothy Dalton ailesinin durumu pek iyi değildi ve 14 – 15 yaşlarında ailesinin geliri yetmediği için çalışmak zorunda kalmıştır. Lise eğitiminden sonra üniversiteye gidemeyen başarılı oyuncu 2 – 3 sene çalışdıktan sonra hayatı değişir çünkü şans oyunlarından kazanmış oldğu parayla rahatça hayatları idare etmeye başlamıştır. İlk etapta babasıyla birlikte bir eğlence merkezi açan başarılı oyuncu sonrasında eğitim hayatına geri dönmüş ve üniversitede oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Okulunu bitirdikten sonra ilk olarak kendi işyerlerinin ( eğlence merkezi ) reklam filminde oynayarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır ve sonrasında gelen teklifler üzerine oyunculuk hayatına giriş yapmıştır. Şuanda çocukluğunun geçtiği Galler de yaşayan Timothy Dalton boş zamanlarını babasının eğlence merkezinde geçiriyor. Başarılı oyuncunun en büyük hobisi ise iddaa oynamak.

Oyunculuk Hayatı

İlk olarak yukarıda da söylediğiniz gibi ilk kendi eğlence merkezi reklam filminde oynayan başarılı oyuncu sonrası 1967 yılında yayınlanan Sat day While Sunday adlı diziyle tanınmaya başlamış ve 1971 yılında yayınlanmış Play of the Month: Candida adlı diziyle tanınmış bir kişi haline gelmiştir. Sonrasında yüzlerce başarılı yapımda görev alan Timothy Dalton son olarak Penny Dreadful adlı dizide görev almış ve dizi halen devam etmektedir.

Penny Dreadful

2014 yılıonda yayınlamaya başlayan dizi şuanda 2. Sezon bölümleri yayınlanmaktadır. İMDB puanı 8.7 olan dizinin başrol oyuncularıda oldukça kalitelidir. Penny Dreadful dizisinnde dram ve korku konuları işleniyor. Dizinin konusu ise Josh Hartnett ve Ethan Chandler karakterleri arasında geçmektedir. Bu 2 karakterimiz hiçbirşeyden korkmayan ve kişilik olarak normal insanlardan çok farklılar. Penny Dreadful dizisinde bu 2 karakterimiz yaşam öyküleri anlatılıyor.

Penny Dreadful Başrol Oyuncuları

1: Eva Green
2: Reeve Carney
3: Timothy Dalton

Sitemize ziyaret Penny Dreadful izleyebilir ve yayınlanan yeni bölümlerine hızlıca ulaşabilirsiniz …

Timothy Dalton Hakkında

Timothy Dalton

(1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yapılan YorumlarSİTEMİZDEKİ EN ÇOK İZLENEN DİZİLER

Erotik Film

Porno Tadında