Toplam 1340 Kategori - 11850 İçerik Eklenmiş.

avatar
Sitemize Hoşgeldiniz

Yeni Üyelik Oluşturun Giriş Yapın

Yabancı dizi izle, Hd yabancı dizi izle, Yabancı diziler > Dizi Haberleri > Sofya Helin Kimdir

Sofya Helin Kimdir

Sofya Helin, 25 Nisan 1972 yılında dünyaya Hovsta – İsveç te dünyaya gelmiştir. Annesini doğum sırasında kaybeden güzel oyuncuyu büyük ablası büyütmüştür. Bu yüzden ablasına çok bağladır. Babası subay olan güzel oyuncu küçük yaşlarda felsefeye merak sarmıştır. Lise eğitiminde sonra Lund Universitesinde felsefe eğitimi almış ve buradan dereceyle mezun olmuştur. Bir süre felsefe üzerine çalışmış hatta öğretmenlik bile yapmıştır ancak felsefenin kendisine uygun olmadığı düşünerek felsefe serüvenini sonlardırmıştır. Bir süre çalışmayan güzel oyuncu okuduğu romandaki bir karaktere özenerek oyuncu olmaya karar verir ve ilk olarak tiyatro eğitimi almaya başlar. Yaklaşık 1 yıl kadar tiyatro eğitimi aldıktan sonra tiyatro salonlarında çalışmaya başlayan Sofya Helin aynı zamanda ajanslarada kaydolur ve gelen bir oyunculuk teklifiyle oyunculuk hayatı başlar. Boş zamanlarını ne kadarda bırakmış olsada felsefe kitapları okuyarak geçiren Sofya Helin şuanda 2014 yılında evlendiği eski aktör Daniel Gotschenhjelm ile birlikte İsveç te yaşamaktadır.

Oyunculuk Hayatı

İlk olarak 1996 yılında yayınlanan Rederiet dizisiyle oyunculuk hayatına giriş yapan başarılı oyuncu Sofya Helin dizide Minna karakterini canlandırmış ve çok sevilmiştir. Bunun üzerine yüzlerce teklif almış ve hemen hemen hepsinde başrol oyuncusu olarak görev yapmıştır. Ancak 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Bron Broen dizisiyle hayatı tam anlamıyla değişmiş ve kariyerinin zirvesine ulaşmıştır.

Bron Broen

Sofya Helin bu dizide Saga adlı karakteri canlandırmıştır. Dizide konu olarak gizem ve suç konuları işlenmiştir. İlk bölümlerinde konular izleyiciye biraz karışık gelsede sonrasında yayınlanan yeni bölümlerle izleyicinin kafasından soruları gidermeye başarmış ve her geçen gün izleyici sayısını artırmıştır. Dizi konusu şöyledir. Danimarka ile İsveç sınırları arasında kim tarafından öldürüldüğü bilinmeyen gizemli bir ceset bulunur ve bu cesetin kime ait olduğunu bulmak ve saldırganlarını yakalamk için iki ülkede dedektif yollarlar.

Son 5 yılın en başarılı dizilerinden biri olaran gösterilen ve güzel oyuncu Sofya Helin inde yer aldığı Bron Broen izlemek istiyorsanız dizi sitemizde mevcut olup sitemizden yayınlanan tüm bölümlerini hd kalitesinde izleyebilirsiniz …

Sofya Helin kimdir

Sofya Helin

(1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yapılan YorumlarSİTEMİZDEKİ EN ÇOK İZLENEN DİZİLER

Erotik Film

Porno Tadında