Toplam 1335 Kategori - 11739 İçerik Eklenmiş.

avatar
Sitemize Hoşgeldiniz

Yeni Üyelik Oluşturun Giriş Yapın

Yabancı dizi izle, Hd yabancı dizi izle, Yabancı diziler > Dizi Haberleri > Game of Thrones Tanıtım

Game of Thrones Tanıtım

Game of Thrones dizisi Amerika da HBO kanalında yayınlanan ve tüm dünyada ilgiyle izlenen fantastik türde bir dizidir. Game of Thrones dizisinin izlenme oranları tüm dünyada her daim yüksek olmuştur. Bu yüzden dizi 6.sezonuna kadar gelebilmiştir. Ayrıca HBO kanalından 7. sezon onayını almıştır. Game of thrones izlenme oranları bu şekilde sürdükçe çift haneli sezonları göreceği tahmin edilmektedir. Türkiyedeki yayın hakları ilk once CNBC-E deydi. Daha sonra yayın hakları Digiturk firması tarafından alınan Game of thrones dizisinin izlenme oranları ülkemizde de fazladır. Game of thrones dizisinin izlenme oranları Türkiye de internet üzerinden izlenme oranları daha fazladır. Dizi siteleri arasında Game of thrones dizisini yayınlama ve tık alma yarışı üst düzeydedir.Dünyada Game of Thrones dizisinin yayınlandığı başlıca ülkeler ve kanallar şunlardır:

Almanya-Tnt Serie, Sky Atlantic, RTL 2
Arap Birliği:OSN Series
Arnavutluk:Fox Channel,digitAlb
Avustralya:Showcase
Avusturya: Tnt Serie, Sky Atlantic, RTL 2
İrlanda:Sky Atlantic
İsrail:Yes oh
İsveç:Canal+ , SVT 1
İspanya:Canal+ , Antena 3
İtalya: Sky cinema 1
İzlanda:Stöó 2
Japonya:Star 2
Kanada:HBO Kanada, Super Ecran
Ukrayna:TET
Tayland:HBO ASIA
Vietnam:HBO ASIA
Yeni Zelanda:Soho
Yunanistan:Nova Cinema , Nova Cinema Hd
Zimbavme: M-Net
Taiwan:HBO
Uruguay:HBO
Venezuela:HBO
Kosta Rika:HBO

Game of Thrones dizisinin izlenme oranlarının tüm dünyada yüksek olmasının nedenlerinden biri hikayesinin iyi olması, kurgusunun güzel olması ve en önemlisi ise görsel efektlerinin Hollywood filmleri ile yarışacak şekilde üst düzeyde olmasıdır. Dizinin bir sonraki bölümünün fragmanları dahi aşırı derecede rağbet görmektedir.Daha öncede belirttiğimiz gibi 7. sezon onayı alan Game of Thrones dizisinin izlenme oranları ile kırdığı rekorları kırabilen bir dizi daha yoktur. Game of Thrones dizisinin 1.sezonundaki izlenme sayısı bölüm başına ortalama olarak 9,3 milyon olmuştur. 2 .sezonundaki izlenme sayısı bölüm başına 11,6 milyon, 3.sezonunda 14,2 milyon, 4.sezonunda 18,6 milyon olarak yayınlandığı kanalda en çok izlenen dizi olarak tarihe geçmiştir(Geçtiği dizi:The Soprano 18.5 milyon izlenme). 5. sezonunda ise 19,2 milyon olan Game of Thrones dizisinin izlenme oranları 6.sezonu için 21 milyonu aşması beklenmektedir.

Game of Thrones dizisi izlenme oranları ile bütün rekorları alt üst etmiş ve dizi piyasasında büyük bir sansasyon yaratarak dizi dünyasında farklı dizilerinde izlenebileceği ve dizi sektörünün artık fantastik dizilerinde yer alması gerektiğini farkettirmiştir. Game of thrones izleme oranları reklam şirketlerininde cazibesini çekmiştir. HBO TV kanalı tarihi boyunca izlenme oranları her zaman belirli bi seviyede iken Game of thrones dizisinin izlenme oranları ile birlikte HBO Tv kanalı farklı bir boyuta varmıştır. Game of Thrones dizisinin izlenme oranlarını arttıran en önemli unsurlardan biri ise kadrosunda bulundurduğu çok başarılı ve yetenekli oyunculardır. İçlerinden en önemlisi olan Ned Stark’ı canlandıran Sean Bean bu dizinin bu kadar izlenmesini sağlamıştır.

İlk sezonunda izlenme oranları bu kadar olması beklenmeyen dizi Sean Bean’ın müthiş oyunculuğu ile birlikte bu aşamalara kadar ulaşmıştır. Underworld serisinden de tanıdığımız Charles Dance bu dizide Tywin Lannister rolüyle karşımıza çıkmıştır. Dizinin izlenmesine deneyimi ile katkı veren Charles Dance, dizizdeki daha önce tanınmamış isimlere yaptığı yardımlarla dizinin ayakta kalmasını sağlamıştır. Bu sayede Game of Thrones dizisi bu günlere gelmiştir ve dünyanın en büyük dizi projesi haline gelmiştir. Zamanında yapılan fedakarlıklar ve ileri görüşlülükle birlikte düzenli çalışma sonucunu vermiştir ve tüm izleyicilerine bu mükemmel projeyi kazandırmıştır.

game of thrones bilgi

(3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yapılan YorumlarSİTEMİZDEKİ EN ÇOK İZLENEN DİZİLER

Erotik Film

Porno Tadında