Toplam 1340 Kategori - 11844 İçerik Eklenmiş.

avatar
Sitemize Hoşgeldiniz

Yeni Üyelik Oluşturun Giriş Yapın

Yabancı dizi izle, Hd yabancı dizi izle, Yabancı diziler > Dizi Haberleri > Allison Tolman

Allison Tolman

Allison Tolman olarak bilinen yıldız oyuncunun tam adı Allison Cara Tolman dır. 18 Kasım 1981 yılında Amerikanın Teksas eyaletinde dünyaya gelmiştir. Amerikada doğmuş olmasına rağmen babasının işleri nedeniyle İngiltereye taşınmışlar ama 4 sene burada kaldıktan sonra tekrar Amerikaya geri dönmüşlerdir. Taklit yeteneğini ve sempatik hareketlerinin olması nedeniyle babasının isteği üzerine küçük yaşta oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Küçük yaşlarda başladığı oyunculuk serüvenini birdaha bırakmayan Allison Tolman Baylor Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almış ve 2004 yılında buradan derece alarak mezun olmuştur. Severek yaptığı oyunculuk mesleğini kendisine maddi olarak geri dönüş sağlaması için Second Thought adında bir tiyatro kurmuştur. Burada insanlara hem güzel tiyatro oyunları izletmiş hemde meraklı olan genç yaştaki yetenekli çocuklara oyunculuk eğitimi vermiştir. Allison Tolman hobileri arasında futbol oynamak ve müzik dinlemek onun için vazgeçilmezleri. Hatta kendisinin erkek olması gerektiğini futbola çoğu erkekten daha fazla meraklı olduğunu dile getiriyor. Güzel oyuncunun hayvanlara karşı ise biraz önyargısı var çünkü küçük yaşlarda bir köpeğin saldırısına uğramış ciddi bir sakatlık yaşamıştır.

Oyunculuk Kariyeri :

Oyunculuğa ilk olarak 2009 yılında The Second City adlı komedi ekibinin yaptığı seçmeleri geçerek bu ekibe dahil olarak başlamıştır. Fazla televizyon dizisi ve sinema filmlerinde oynamamasına karşın en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Emmy ödülünü kazanmıştır.

Allison Tolman yer aldığı dizi ve filmler :

1: A Thousand Cocktails Later
2: Hello Ladies
3: Fresno
4: Krampus
5: Prison Break
6: Sordid Lives: The Series
7: Fargo
8: The Mindy Project
9: Archer

Allison Tolman Biyografisi

Allison Tolman

Yukarıda sıralananlardan ilk 4 tanesi sinema filmi olup geriye kalan 5 tanesi ise televizyon dizi serisidir. Ülkemizde ve dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip Prison Break dizisindeki yardımcı oyuncu sıfatıyla oynamış olmasına rağmen Prison Break izleyicileri tarafından net bir şekilde tanınan Allison Tolman bu diziden sonra oynadığı Fargo dizisiyle şöhret kazanmaya başlamıştır.

Biz sizlere Dizi10 ailesi olarak özellikle Fargo dizisini izlemenizi öneriyoruz. Eğer sizde Dizi10 ailesinin önerilerini dikkate alarak Fargo izlemek istiyorsanız www.dizi10.com adresine giderek Fargo izleyebilirsiniz.

Not : Bu yazı Dizi10 adminleri tarafından yazılmıştır. Alıntı yaparken kaynak gösteriniz …

(1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yapılan YorumlarSİTEMİZDEKİ EN ÇOK İZLENEN DİZİLER

Erotik Film

Porno Tadında